506-977-022   biuro@kancelariapatronus.pl

Na czym polega ściąganie długów?

Już chyba każdy w Polsce słyszał o ściąganiu długów. Niewątpliwie większość z nas kojarzy te czynności za negatywne.  Z dnia na dzień osób zadłużonych w naszym kraju przybywa i to nie tylko tych prywatnych, ale też  i firm.  Niestety statystki pokazują, że już 1/3 Polaków jest zadłużona.

NA CZYM POLEGA ŚCIĄGANIE DŁUGÓW?

 

W procesie windykacji ważne są dwie zasady:

  • im szybciej tym lepiej
  • miękko do człowieka twardo w sprawie

W odzyskaniu naszych należności mogą nam pomóc firmy windykacyjne, które dysponują specjalistycznymi instrumentami, ale też możemy taki proces przeprowadzić sami. Osobiście nie polecam, dlaczego? Zawód windykatora nie jest łatwy. Windykator powinien cechować się zdolnościami negocjacyjnymi, bowiem negocjując z dłużnikiem ważna jest technika, argumenty, a także doświadczenie, którym nie zawsze dysponują pracownicy działów finansowych lub prawnych. Po za tym faktem jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz, która nie przemawia za wierzycielem, gdy ten stara się windykować na własną rękę.

Przykład: Pan Kowalski prowadzi hurtownię budowlaną. Jego klient zawsze płacił i nagle przestał regulować swoje zobowiązania. Pomiędzy Panem Kowalskim, a klientem jest zbudowana relacja tzw. koleżeńska gdzie klient nie przejmuje się telefonami i wezwaniami od Pana Kowalskiego, zaś telefon lub wezwanie z firmy windykacyjnej u klienta w głowie zapala mu czerwone światło, że za chwile sprawa może nabrać tępa. Najkrócej mówiąc gdy potrzebujemy wstawić w mieszkaniu okno powierzam to specjalistą. Gdy chcemy szybko odzyskać dług powierzam to specjalistom. Gdy oddaję sprawę do sądu robię to za pomocą specjalisty.

About the author

Leave a Reply

Kontakt